Ar skiriasi įmonių steigimas Kaune ar kituose Lietuvos miestuose?

imoniu steigimasJeigu ėmėtės kažkokios veiklos ir nusprendėte kurti savo verslą, dažniausiai turite pradėti nuo įmonės steigimo. Steigiamos gali būti šių rūšių įmonės: uždaroji akcinė bendrovė, akcinė bendrovė, mažoji bendrija, individuali įmonė, asociacija, užsienio kapitalo ir bendra su užsienio kapitalu įmonė ir kt. Visų įmonių steigimas nustatytas Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse bei konkrečios formos įmonių įstatymuose, o jų steigimo procedūros beveik nesiskiria. Lietuvoje dažniausiai steigiamos uždarosios akcinės bendrovės. Jas steigia akcininkai, prieš tai suformavę įstatinį kapitalą, tai yra banke turi būti atidaryta bendrovės sąskaita ir į ją pervesta bent jau 2,5 tūkstančio eurų. Viešąsias įstaigas gali steigti tiek fiziniai asmenys, tiek ir institucijos, jie vadinami steigėjais. O pati viešoji įstaiga – tai juridinis asmuo, nesiekiantis pelno. Individualios įmonės priklauso fiziniam asmeniui arba šeimai, jų steigimas yra gana paprastas. Mažoji bendrija, palyginti, nauja verslo forma, skirta smulkiajam ir vidutiniam verslui. Jas steigti gali tik fiziniai asmenys, kurių gali būti ne daugiau kaip dešimt.

Paprastai įmonę įsteigti galima dviem būdais – internetu arba per notarą. Steigiant internetu, visas procesas užtrunka nuo dviejų iki trijų darbo dienų, o jeigu tai atliekama per notarą – apie savaitę, be to šiuo atveju reikės sumokėti notaro mokesčius. Tad internetinis steigimo būdas yra greitesnis ir pigesnis. Visus naujos įmonės steigimo rūpesčius galite patikėti tuo užsiimančiai įmonei. Tokiu atveju įmonių steigimas Kaune, Vilniuje ar bet kurioje kitoje Lietuvos vietoje bus atliktas greitai ir sklandžiai. Jums patiems tai gali užtrukti apie valandą ir reikės pateikti steigiamos įmonės pavadinimą ir tam tikrą informaciją, tai yra nurodyti jos vadovą, kontaktinius duomenis, informaciją apie steigėjus ar akcininkus ir pan. Visus kitus steigimo veiksmus atlikti ir parengti reikiamus dokumentus gali pasamdyta įmonė, kuri taip pat paaiškins įvairius jums kylančius įmonės steigimo, mokėtinų mokesčių, veiklos organizavimo ir panašius klausimus. Jeigu įmonė steigiama per notarą, samdyti specialistai viską suderins ir suorganizuos susitikimą su notaru. Taip pat visus dokumentus pristatys į Registrų centrą.

Iš esmės nėra jokio procedūrų skirtumo kad ir kokiame Lietuvos mieste nuspręstumėte steigti savo įmonę. O kad visas procesas vyktų greitai ir sklandžiai, tai geriausia patikėti atlikti patyrusiems specialistams.