Dažymo įranga milteliniu būdu

miltelinio dažymo įrangaMiltelinis dažymas užima vis svarbesnę vietą rinkoje. Norint dažyti, žinoma, reikalinga dažymo įranga, atitinkanti kiekvieno poreikius, kokybiškų miltelinių dažų, ir gero paviršiaus paruošimo. Dažymo įranga, pasitelkus miltelinio dažymo technologiją, tai  kai milteliniai dažai specialia įranga įelektrinami ir užpurškiami ant metalo ar kitos medžiagos paviršiaus. Taip padengtas gaminys dedamas į krosnį, ir dažai išsilydo bei sukietėja. Kaitinat milteliais padengtą gaminį krosnyje, įkrautos miltelių dalelės laikosi ant įžeminto gaminio paviršiaus, kol išsilydo ir suformuoja tvirtą ir lygią dangą. Milteliniui dažymui naudojami milteliai sudaryti iš pigmento ir smulkiai sumaltos dervos dalelių mišinio. Dažymo įranga milteliniu būdu – tai spalvų ir efektų įvairovė, blizgumas, lygūs paviršiai, atsparumas cheminėms medžiagoms, lengva priežiūra bei ekologiškumas.

Miltelinis dažymas yra pažangus įvairių dalių, paviršių medžiagų ir produktų apdailos procesas, naudojamas įvairiose pramonės šakose ir pavienių vartotojų, kuriems reikalingas dekoratyvinis ir apsauginis paviršiaus padengimas, galintis apsaugoti padengtą paviršių nuo karščio, šalčio, purvo, nubraižymų, korozijos, nublukimo ir kitų procesų, kuriuos gali sukelti oro sąlygos.
Miltelinio dažymo įranga ir pažangios miltelinio dažymo technologijos naudojamos aliuminio profilių, juodo ir spalvoto metalo ir ketaus dažymui..

Miltelinio dažymo procesui svarbus ne tik miltelinių dažų kokybė, bet ir tinkamai pasirinkta įranga miltelių išpurškimui. Nemažiau svarbi šio proceso dalis yra tinkamas detalių paviršiaus paruošimas prieš miltelinį dažymą. Naudojantis paviršiaus paruošimo įranga, bet koks paviršius turi būti nepriekaištingai paruoštas milteliniam dažymui ir tuomet paviršius turės lygią, atsparią ir paviršių apsaugančią dangą. Ruošiant dažymui gaminys nuvalomas, nuo paviršiaus mechaniškai ir chemiškai pašalinamos rūdys ir kiti oksidacijos produktai. Konkrečiai medžiagai taikomas skirtingas paruošimas. Pavyzdžiui plienas fosfatuojamas, o kai kurie lydiniai achromatuojami. Paruošus ir išdžiovinus gaminys paruoštas dažymui.

Miltelinio elektrostatinio dažymo įrangą paprastai sudaro rezervuaras, dažų tiekimo siurblys, elektrostatinis modulis bei purkštuvas ir atliekų surinkimo sistema. Milteliai iš rezervuaro patenka į purkštuvą, kur susimaišo su oru ir įsielektrina. Keičiant oro ir miltelių kiekį bei tarpusavio santykį gaunamas reikiamas dažų srautas ir tankis.

Miltelinio dažymo privalumas dar ir tas, jog jis nekenkia aplinkai ir yra ekologiškas. Dažymo metu perpurkšti milteliai, tie kurie nepateko ant dažomo paviršiaus, bet kada gali būti surinkti ir panaudoti antrą kartą, o ne išmetami į orą, kaip nutinka dažant šlapiu būdu, kuomet skiediklis beveik visuomet patenka į aplinką.

Jei renkatės miltelinį dažymą, pravartu būtų žinoti dar keletą svarbių dalykų. Dažų danga atlieka kelias funkcijas – apsaugo metalą nuo korozijos ir suteikia gaminiui estetinį patrauklumą – spalvą, blizgesį, struktūrą. Šias funkcijas dažų danga turi atlikti ilgą laiką, dažnai – visą gaminio ar net pastato naudojimo laiką, trunkantį dešimtmečius.