Gamybos valdymas versle

Gamybinės įmonės kasdien susiduria su valdymo procesais, kurie yra tiesiogiai susiję su veiklos rezultatais. Ne paslaptis, kad gamyboje labai svarbu eliminuoti bet kokius veiksmus ir procesus, nesukuriančius jokios materialios vertės.

Gamybos valdyme tai yra ypatingai aktualu, nes tokios vadinamosios veiklos „šiukšlės“ dažnai pasireiškia prastovomis, pasikartojančiais procesais ir net produkcijos pertekliumi. O ką jau kalbėti apie tai, kad čia neišvengiama ir broko tikimybė.

Visais atvejais gamybos valdymo sistema padeda išvengti daugelio iš jau išvardintų ir kitų, taip pat svarbių veiksnių. Tai yra neparduotas produkcijos perteklius, paprastai dar vadinamas perprodukcija, nenaudojamas inventorius, kurio priežastis – netinkamas veiklos planavimas. Taip pat tokie veiksniai, kaip pertekliniai darbuotojų veiksmai, procesai, prastovos dėl neefektyvios komunikacijos ar žinių trūkumo.

Įmonės, naudojančios gamybos valdymo sistemą, mato visą informaciją apie gamybos padalinius, gamybos eigą ir resursų panaudojimą realiuoju laiku. Tai leidžia palyginti anksčiau sudarytą planą su realiais rodikliais ir įvertinti tolimesnių veiksmų planą.

Gamybos valdymo sistemos pagalba atliekamas išsamus įmonės veiklos įvertinimas, planavimas ir procesų valdymas. Tai įmanoma net ir tada, kai sistemos naudotojai yra skirtinguos padaliniuose, nes sistemos pagalba užtikrinamas rodiklių registravimas ir stebėjimas realiuoju laiku. Tai pagerina nepertraukiamą komunikaciją bei sklandų darbų paskirstymą ir perdavimą.

Tai taip pat apima gaminių kortelių įvedimą ir jų valdymą, paties gamybos proceso valdymą, stebėjimą, dokumentų tvarkymą viso proceso metu. Leidžia matyti gamybos operacijas, efektyviai paskirstyti darbo vietas ir užduotis konkretiems darbuotojams, suskirstyti gamybos procesą į etapus ir operacijas.

Tokių sistemų pagalba sukuriamas konkurencinis pranašumas bei sumažinama klaidų tikimybė, gerinama komunikacija tarp darbuotojų. Yra galimybė kontroliuoti ne tik darbo laiką, bet ir našumą, įrenginių nusidėvėjimą, registruoti gedimus ir meistro iškvietimus.

Tags:,