Kaip ne tik mokytis anglų kalbos, bet ir IŠMOKTI?

kalbu kursaiMokotės anglų kalbos ir kamuoja klausimas, kaip žodį „mokytis“ pakeisti į „išmokti“? Praleidžiate daugybę laiko atlikdami gramatikos užduotis, o rezultatas kaip nedžiugina, taip nedžiugina? Ar ta anglų kalba tokia „kaprizinga“, ar kas čia darosi?.. Pasirodo, kad viskas gali būti gerai – apsilankius http://www.kolibriometodas.lt/ tampa aišku, kad užsienio kalba nėra joks laiko graužikas.

Še tau…

Ne tik jūs sukate galvą, kaipgi yra, kad užsienio kalba tampa lyg neperprantama. Prielaida: turėtų būti nesunku išmokti, jei susidomite. Na, gerai. Susidomėjote. Hm… bet kodėl vis tiek žodžiai nelieka galvoje, taisyklės išgaruoja? Kaip taip gali būti, kad norėjote išmokti ir še tau – nepavyksta efektyviai įsisavinti informacijos ir jos pritaikyti.

Atsakymai į rūpimus klausimus yra interneto svetainėje http://www.kolibriometodas.lt. Svarbu suprasti tris priežastis, kodėl vis dar nekalbate angliškai. Pirmoji – tradiciniai mokymai trunka ne taip ir trumpai. Antroji – pamokos sudėtingos ir nuobodžios, paremtos gramatikos kalnais. Trečioji – tradiciniai kursai neefektyvūs, jau kitą dieną galvoje lieka mažiau informacijos nei iškart ją „iškalus“.

Darbas ir imitacija

Vienas dalykas yra dirbti, kitas – imituoti darbą. Tradiciniai metodai, kuriais bandoma įsisavinti užsienio kalbos žodžius ir taisykles, kartais primena būtent imitaciją. Rodos, tą laiką, kuris skiriamas bandant išmokti, būtų galima paskirti išmokimui – skamba panašiai, bet skirtumas yra: vienu atveju tarsi važiuojama duobėtu keliu, o kitu atveju – ką tik išasfaltuotu, lygiu keliu.

Ką pakeičia priešdėlis

Atkreipkite dėmesį į šio straipsnio pavadinimą. Pridėjus priešdėlį pasikeičia ne tik žodis, bet ir reikšmė. Juk mokytis ir išmokti – kiek skirtingi dalykai. Mokytis – tai procesas. Išmokti – rezultatas. O rezultato ir siekiama. Ne tik ištarti „my name is…“, bet ir prašnekti įvairesniais sakiniais, nesutrikti gavus klausimą, nerankioti žodžių kišenėje.

„Kolibrio metodas“

Kaip užsiminta pradžioje, yra toks dalykas kaip „Kolibrio metodas“, apie kurį galima sužinoti apsilankius http://www.kolibriometodas.lt/. Šis būdas itin tinkamas šiuolaikiniame gyvenime, kur viena iš pagrindinių frazių „neturiu laiko“. Net ir nesišvaistant laisvu laiku galima išmokti anglų kalbos. Atkreipkite dėmesį – ne tik mokytis, bet ir išmokti.

Galbūt atrodo nelabai realu, kad įmanoma perprasti svetimą kalbą nepaskiriant tam nei metų nei dvejų ar trejų. Tačiau išbandę „Kolibrio metodą“ tvirtina, kad tikrai įmanoma. Specialios mokymosi technikos sukurtos ne šiaip sau.

Kartais praleidžiama tikrai labai daug laiko bandant įsiminti gausybę žodžių. Netgi geriausiu draugu tampa gramatikos knyga. Bet jei panorote iš tiesų prašnekti angliškai, galima ir laiko daug neišeikvoti, ir iš nuobodulio neužmigti. Į šiuolaikinį žmogų orientuoti mokymai padeda. Tiesa, žodis „šiuolaikinis“ nereiškia amžiaus. Tai veikiau patvirtina anglų kalbos poreikį ir karjeros galimybes, kurios šiais laikais be anglų kalbos beveik neįsivaizduojamos.

Smagu žinoti, kad „what‘s up“ nėra vieninteliai žodžiai, kuriuos pavyksta įsisavinti per keletą dienų, o dvylika laikų nėra tai, į ką reikėtų susikoncentruoti ištisus mėnesius.