Kaip pasirinkti plieninę stogo dangą?

stogo dangaPagal populiarumą plieniniai stogai užima pirmaujančią poziciją.

Kodėl? Atsakysime: 1.Estetiška 2. Ilgaamžė 3. Lengva

Šiū trijų savybių pakanką, kad sudominti namo statytoją. Aišku, yra ir trūkumų, bet jie neišlaiko rimtesnės kritikos ir santykis poveikio bendrai kokybei yra nedidelis. Taigi grįžtame prie pagrindinio klausimo, kaip pasirinkti plieninę stogo dangą. Net ir plieninės stogo dangos tipas priklauso nuo stogo konstruktyvo. Tai šlaitų nuolydis, šlaitų skaičius ir jų kontaktas tarpusavyje. Kalbant apie nuolydį, reikia įvertinti plieninės stogo dangos tvirtinimo elementus , konfigūraciją ir tvirtinimo būdą.

Čerpinės stogo dangos imitacija turi puikų skersinį ir išilginį lapų jungimo būdą, bet jos konfigūracijoje tvirtinimo elementas sukamas į žemiausią bangos dalį ir mažėjant nuolydžiui jame gali pradėti kauptis vanduo. Apie tai pagalvokite pasirinkdami čerpinės imitacijos stogo dangą.

Trapecinė plieninė stogo danga tikrai turi menkesnį estetinį vaizdą, bet pasižymi keliomis papildomomis teigiamomis savybėmis. Išilginis trapecinės plieninės stogo dangos jungimas leistų ją panaudoti minimaliam nuolydžiui, bet skersinis yra gana paprastas ( tiesiog plokštuma ant plokštumos) kas riboja panaudojant itin mažiems nuolydžiams. Tai būtų galima išspręsti ribojant šlaitų ilgį išvengiant skersinių sujungimų. Tačiau ilgis virš 7 metrų yra sunkiai transportuojamas ir atsiranda tvirtinimo elementų problema, nes plienas nuo temperatūros gali judėti iki1mm metrui ilgio. Taigi, galiniai tvirtinimo elementai gali gauti virš 7mm judėjimą abejomis kryptimis.

Minėjome apie šlaitų skaičių ir jų tarpusavio kontaktą. Kuo stogas sudėtingesnis, tuo daugiau atraižų. Čia trapecinė plieninė stogo danga yra pranašesnę už čiarpinio profilio plieninę stogo dangą. Trapecinės plieninės stogo dangos atraižas galima nesunkiai panaudoti kitų šlaitų užbaigimams nepriklausomai nuo jų kryptingumo.

Klasikinės stogo dangos imitacija. Ši danga lyg ir turėtų labai daug teigiamų savybių, bet dėl jos tvirtinimo būdo iškyla daug abejonių. Išilgai viena plieninės dangos dalis  prisisuka prie grebėstų, o kita užsispaudžia ant sekančio skardos lakšto. Susijungimo tvirtumas priklauso nuo plieno kokybės ir stogo konstruktyvo stabilumo. Šiuos abu faktorius sunku sukontroliuoti, todėl dažniausiai ši plieninė stogo danga tiesiog sutvirtinama papildomais varžtais.  Taip ji praranda dalį jai numatytų savybių, bet žmogui suteikia saugumo jausmą.

Klasikinė stogo danga , tai visų plieninių stogo dangų “karalienė”. Turinti visas geriausias plieninės stogo dangos savybes, bet gal kiek nusileidžianti estetine įvairove, Tačiau derinant stogo dangos ir viso statinio spalvas galima pasiekti puikių estetinių rezultatų. Pagrindinė problema apsisprendus montuoti klasikinę plieninę stogo dangą, tai kvalifikuoti specialistai.  Mūsų laikas paslėpė užmarštyje sudėtingus ir patikimus stogo dengimo būdus ir pripratino prie greitų ir nereikalaujančių ypatingų įgūdžių sprendimų. Klasikinė stogo danga turi šimtametes tradicijas ir patariame kreiptis pagalbos į tas įmones , kurios turi patirtį montuojant šią patikimą stogo dangą. Kviečiame apsilankyti “Šaltlitoje”, kuri specializuojasi šių dangų gamyboje ir montavime.