Kokiu būdu yra kuriami kompostai?

kompostasJeigu norite, kad jūsų ūkis būtų maksimaliai ekologiškas ir turėtumėte pakankamai trąšų naujam augalijos sezonui, tuomet jums tikrai vertėtų pagalvoti, ar kompostai nepadėtų tinkamai susitvarkyti savo ūkį. Šiuo metu yra įvairių kompostavimo variantų – dažniausiai, nepatyrę žmonės naudojasi šaltuoju kompostavimo būdu, kadangi jis nereikalauja daug žinių – jums tereikės sudėti biologiškai aktyvias medžiagas į komposto dėžę ir jas gerokai pamaišyti, kad būtų galima išgauti pradinį kompostą. Tiesa, toks būdas yra gana ilgai trunkantis, nors ir nesunkus – gali būti, kad normalūs kompostai susiformuos tik po kelių mėnesių.

Taigi, turbūt nieko keisto, kad daugelis žmonių renkasi ir karštąjį kompostavimo būdą – jis labiausiai skirtas lengvai yrančioms medžiagoms, tad jeigu jūsų ūkyje tokių yra iš tiesų daug, šis kompostavimo variantas gali būti pats tinkamiausias jums. Tiesa, norint, kad jūsų kompostas būtų efektyvus ir sklandus, reikės gana dažnai aeruoti bei vartyti savo kompostą, kad visos medžiagos galėtų tarpusavyje geriau sąveikauti – tokiu būdu, pakils ir vidinė komposto temperatūra, kuri gali būti net iki septyniasdešimties laipsnių šilumos.

Dar vienas puikus variantas tiems, kurie nori natūraliai gauti labai daug trąšų yra sliekai – šie maži padarėliai gali jums labai padėti, kadangi kompostas bus kiek įmanoma natūralesnis, nes sliekai gali susmulkinti ir apdoroti gausybę skirtingų medžiagų, tarp kurių yra ne tik įvairių augalų likučių, tačiau taip pat ir popierius, mediena, maisto likučiai. Visi šie dalykai gali būti sudėti į sliekų kompostą ir saugiai palikti – yra žinoma, kad sliekų pagamintas biohomusas yra toks naudingas žemei, jog vienas kilogramas sliekų komposto atstoja net dvidešimt tonų įprastinio mėšlo, taigi, skirtumas yra iš tiesų didelis.

Jeigu tiksliai nežinote, koks kompostas geriausiai tiktų jūsų ūkiui, tuomet galite į pagalbą išsikviesti profesionalius komposto specialistus, kurie jums patars, kokių komposto dėžių reikia ir kokį kompostavimo būdą geriausiai pasirinkti pagal jūsų poreikius. Už nedidelę kainą jums bus įrengta geriausia kompostavimo įranga, net nesvarbu, ar jūsų ūkis yra mažas, ar labai didelis ir skirtas komerciniams tikslams. Šiuo metu profesionalaus kompostavimo paslaugos kainuoja gana pigiai, tad jeigu pradedate savo verslą arba norite gerokai patobulinti savo kasdienius ūkio reikalus, tikrai verta pasinaudoti profesionalaus kompostavimo paslaugomis ir nusipirkti geriausios įrangos, padėsiančios greičiau išgauti ir išlaikyti jūsų ūkiui tinkamiausią kompostą.