Komercinės patalpos Vilniuje: nuomoti ar pirkti?

Kiekvienas verslininkas,  ieškodamas prekybai tinkamų patalpų,  pirmiausia turi sau atsakyti į klausimą, ar jas pirks, ar nuomosis. Komercinės patalpos Vilniuje – labai aktualus poreikis, tad, norinčių tiek nuomotis, tiek pirktis, tikrai netrūksta. Ką apie  tai sako ekspertai?

Pirmiausia sau reikia aiškiai apsibrėžti, į ką bus orientuota veikla, vykdoma patalpose. Jeigu užsiimate mažmenine prekyba arba teikiate grožio paslaugas, tuomet patalpos sostinės centre  bus puikus pasirinkimas. Taip pat reikia pagalvoti apie privažiavimą prie pastato, kuriame norite atidaryti savo parduotuvę. Pagalvokite ir apie tai, ar toli bus visuomeninio transporto stotelės. Galbūt galima automobilį pasistatyti netoliese ir dar nemokamai. Tokie niuansai labai svarbūs. Kalbant apie komercinių patalpų pirkimą miesto centre, reikia paminėti, jog tai gali ateityje finansiškai atsipirkti. Juk tokių patalpų kaina su laiku tikrai tik augs.

Toliau – patalpų dydis. Tai labai aktualu, jeigu nutarsite nuomoti.  Visuomet prisiminkite – kiekvienas papildomas nuomojamų patalpų kvadratinis metras – didesnės išlaidos. Ir visai nesvarbu ar komercines patalpas nuomojate ar norite pirkti. Nepamirškite pasidomėti ir patalpų išplanavimu. Vienokiai veiklai tiks patalpos su daug atskirų mažesnių  erdvių ir visai kitokiai – didelių, pavienių  erdvių pasirinkimas. Kiekvienas verslininkas pritars, jog ne be reikalo sakoma, jog pinigai mėgsta būti skaičiuojami. Tad atidžiai įvertinkite ar kiekvienas išleistas centas už nuomą ar patalpų tikrai bus naudingas.

Ne ką mažiau svarbus klausimas – kaimynystė. Tai daugiau aktualu perkant patalpas. Jūs tapsite įsigyto statinio pilnateisiu šeimininku, tačiau dėl remonto darbų ir plėtros galimybės visuomet turėsite derinti su kaimynais. Gerai apsvarstykite šį niuansą.

Taigi, nuomotis  ar pirkti komercines patalpas? Štai čia labai svarbu kiekvieno verslo konkreti situacija. Jei rastos patalpos yra optimalios pagal vietą, kokybę, kainą ir ketinama ten dirbti ilgai, tuomet gal ir apsimoka jas pirkti. Tačiau nuomodamasis patalpas verslininkas yra laisvesnis. Labai svarbu nuomojant patalpas išsiaiškinti, koks jų statusas: ar jos gyvenamosios, ar komercinės, nes dažnai oficialiai jas privalu naudoti pagal paskirtį. Galiausiai turėtumėte žinoti:

  • Nuo pasirinkto termino priklauso nuomos mokestis.
  • Atsakingai pasirašykite sutartį. Sutartis dažniausiai būna pateikiama tokiomis sąlygomis, kurios yra naudingesnės nuomojančiam asmeniui ar įmonei, o ne nuomininkui.

Dėmesio vertos naujos komercinės patalpos Laisvės pr. Vilniuje (Karoliniškėse).