Laidojimo paslaugos Vilniuje: kaip pasiruošti aplankius netekčiai?

Artimo žmogaus netektis – neišvengiamas ir labai liūdnas etapas. Anksčiau ar vėliau, tenka palydėti savo brangius artimuosius amžinojo poilsio. Nors ir tenka išgyventi labai sunkų ir liūdną laikotarpį, tenka pasirūpinti visais laidojimo reikalais. Laidojimo namų atstovai, jums sunkią valandą padės pasirūpinti, kad ceremonija vyktų sklandžiai ir jūsų artimasis į amžinąją kelionę, būtų išlydėtas oriai.

Teigiama, kad  tradicinės laidojimo paslaugos Vilniuje kainuoja šiek tiek daugiau, nei tūkstantis eurų. Laidojimo ceremonijos suma, priklauso nuo asmeninio žmogaus požiūrio ir išreikšto velionio valios prieš mirtį. Dažniausiai žmonės renkasi standartinį laidotuvių paketą. Žinoma, kartais pasitaiko ir asmenų, kurie renkasi prašmatnesnius laidotuvių paketus. Apytiksliai laidotuvėms skiriama iki 1200 eurų. Už visą šią sumą, jūs gaunate velionio paruošimą, laikinas paminklą, karstą, įkapes, šarvojimo salę, transportą karstui gabenti ir duobkasių paslaugas.

 

Šarvojimo salės kaina, gali išaugti dėl pasirinktų vainikų, salės dekoravimo gėlėmis, giesmininkų paslaugų, gedulingų pietų, jūsų aukos bažnyčiai dydžio, kapavietės ir dar kitokių paslaugų. Žinoma, visos šios išvardintos paslaugos nėra būtinos ir kai kurių galima atsisakyti. Laidojimo paslaugos Vilniuje, priklauso nuo sumos, kurią galite skirti laidotuvėms. Vis daugiau žmonių renkasi šarvoti velionį ne dvi, o vieną dieną, taip sumažindami išlaidas.

 

Atsižvelgiant į kiekvieno kliento finansus, konsultantai pasiūlys geriausią variantą prieš atsisveikinat su jums artimu žmogumi. Jei norite laidoti žmogų mediniame karste, galėsite rinktis iš alksnio, ąžuolo, pušies ir kartono. Pigesnis karstas gali kainuoti apie 60 eurų, o jei norite išskirtinio ir įmantriai dekoruoto, jo kaina gali viršyti ir 1000 eurų. Velionio drabužiams, įprastai skiriama nuo 50 iki 200 eurų. Duobkasių paslaugos Vilniuje gali kainuoti 250 eurų.

Mūsų šalyje, vienas populiariausių laidojimo būdų: laidojimas karste. Nors pastaruoju metu, žmonės dažnai renkasi kremavimo paslaugas. Per metus šią paslaugą, apytiksliai pasirenka apie 4 tūkstančiai mirusiųjų. Prieš mirtį, dažniausiai būna išreikštas velionio noras, kuriuo ir vadovaujasi artimieji. Jei to nebuvo, artimieji patys nusprendžia, kaip vyks laidojimo procesas.

Į kremavimo kainą įeina kūno nugabenimas į kremavimo vietą ir atgal, kremavimas, dokumentų tvarkymas ir pelenų kapsulė. Urnos kaina gali būti nuo 150 iki 2500 eurų, jei renkatės prabangesnį variantą, kuris yra dekoruotas tam tikromis detalėmis.