Urnos: kokios jos gali būti ir kaip pasirinkti?

urnosPalaikų kremavimas kiekvienais metais Lietuvoje užsakomas vis dažniau. Kūno kremavimas yra dažnas pasirinkimas organizuojant atsisveikinimą ir laidotuves, todėl ir urnos tampa vis populiaresnės, plečiasi jų pasiūla. Kaip išsirinkti urną, kokia ji turėtų būti ir kur ieškoti pelenams skirtos urnos saugojimui arba laidojimui?

Urnos medžiaga

Pamatysite, kad jų pasirinkimas yra platus. Urną įsigyti galima tiek elektroninėje parduotuvėje, tiek laidojimo namuose, kur teikiamos laidojimo paslaugos, tiek krematoriume. Galite įsigyti ją ten, kur Jums atrodo patogiausia arba kur yra Jums patikusi urna.

Urna gali būti gaminama iš įvairių medžiagų. Pavyzdžiui, saugojimui namuose ar kriptoje skirta urna yra gaminama iš plieno arba metalo. Laidojimui skirtos gali būti medinės arba netgi molinės. Tokios yra gana populiarios, nes jos atrodo jaukiai ir atsisveikinimo metu sukuria tam tikro jaukumo. Taip pat pastaruoju metu populiarios savaime suyrančios urnos, kurios taip pat yra dažnas pasirinkimas tuomet, kai urną ketinama laidoti.

Urnos dydis

Renkantis urną, pastebėsite, kad skiriasi ir jų dydžiai. Koks dydis turėtų būti, nėra jokių griežtų taisyklių. Tai yra artimųjų pasirinkimas. Tačiau dažniausiai saugojimui namuose ar kriptoje pasirenkamos mažesnės urnos, o laidojimui kiek didesnės. Galima rinktis įvairių dydžių urnas ir prekybos vietoje pamatysite, kad vienos jų gali būti didesnės, kitos mažesnės. Svarbiausia, ka durnoje tilptų visi mirusiojo pelenai.

Išskirtinės urnos

Renkantis urną, vis daugiau žmonių ieško išskirtinių gaminių. Dažniausiai pasirenkama urna, kuri vienaip ar kitaip atspindėtų žmogų, su kuriuo atsisveikinama. Todėl kartais norima, kad ant urnos esantys akcentai būtų susiję su žmogaus pomėgiais ar gyvenimu. O taip pat ne retai užsakoma ir individuali gamyba. Užsakant tokią urną, patiems galima pasirinkti, kokio dydžio urna bus, iš kokios medžiagos ji bus gaminta, kokia bus jos forma ir kaip ji bus dekoruota. Dažniausiai individualiai užsakoma urna yra skirta saugojimui namuose.

Saugoti ar laidoti?

Gana dažnai kylantis klausimas yra susijęs su tuo, ką daryti su urna. Griežtų taisyklių, tai apibrėžiančių nėra. Tačiau Lietuvoje dažniausiai urnos yra laidojamos. Taip pat jos gali būti saugomos kriptoje, kurią galima išsinuomoti prie esančių kolumbariumų. Rečiausiai pasirenkama urną saugoti namuose, tačiau ir tai yra galimas variantas, jeigu artimieji taip apsisprendžia.