Kaip man patinka pirmadieniai!

atleidimas is darbo

Straipsnio pavadinimas nuteikia dvejopai. Pirmiausia pagalvojama apie tobulą darbą, apie norus, karjerą. O žodis „bet“ tampa šaukštu deguto, mat suprantama, kad tobulas darbas – ne visada lengvai įgyvendinamas planas. Bet pakanka klaidelės ir atleidimas iš darbo, rodos, artėja kaip žiema lapkričio pabaigoje…

Kaip man patinka pirmadieniai…

Vieni teigia, kad devyniasdešimt procentų sėkmės lemia tinkamai sukurtas CV. Kiti šneka, kad nepaprastai svarbu išsiskirti iš minios ir kuriant CV nepasitikėti jokiais nurodymais, o pasitelkti kūrybą. Treti sako, jog nei tas, nei tas nesvarbu. Ir kaipgi susigaudyti, kai nuomonių įvairovė – lyg rudeninių lapų margumynas?..

Darbas – tema, kuria domisi bene kiekvienas lietuvis (savaime suprantama, kad ne tik lietuviai ieško darbo). Norisi ne tik gauti solidų atlyginimą, bet ir realizuoti gabumus. Deja, karjera kartais primena duobėtą kelią. Galima ir atleidimas iš darbo, tikėtinas ir suvokimas, kad išsvajota specialybė iš tiesų nepatinka, ir t. t. Visi norėtų pirmadienį atsikelti su šypsena, būti mėgstami vadovų ar net patys vadovauti. Bet situacijų pasitaiko ir kitokių.

Darbdavys – geras ar blogas?

Kalbant apie darbą reikia paminėti pačią verslo sampratą. Pavyzdžiui, darbdavio įvaizdis. Toks žmogus neretai prilyginamas tironui, nušviečiamos blogosios savybės. Vadovas gaili pinigų, nekelia atlyginimo, neįvertina atliktų užduočių, nesudaro sąlygų tobulėti, niekaip neskatina, apie premijas nėra nė užuominų… Kabinėjasi dėl menkiausios klaidelės, neišklauso pageidavimų, nekreipia dėmesio į klausimus ir išvis stokoja lankstumo… Tačiau džiugu žinoti, kad yra ir kitokių pavyzdžių. Blogas darbdavys – žinomas reiškinys, bet tai ne taisyklė. Yra darboviečių, kuriose ir atmosfera palanki, ir stengtis malonu, ir apie atlyginimų kėlimą diskutuojama, ir dar daug gerų dalykų vyksta.

Atleidimas iš darbo: vadovo pozicija

Toliau vertėtų pasvarstyti apie atleidimą iš darbo. Pirmiausia žvelgiant iš vadovo pozicijų, o tada – iš darbuotojo.

Gal kartais ir atrodo, kad vadovas tik ir ieško priežasčių ką nors atleisti, bet šiaip jau darbuotojo atleidimas – ne žaidimas. Juk darbo sutarties nenutrauksi bet kaip. Tai teisė. O teisiniai reikalai netvarkomi atmestinai. Kitaip sakant, jeigu teikiamasi ką nors atleisti, tam prireiks laiko ir pastangų. Todėl įmonių vadovai linkę kontaktuoti su teisininkais, kad nekiltų problemų.

Atleidimas iš darbo: darbuotojo pozicija

Jeigu darbuotojas atleidžiamas, neabejotinai kils viena kita emocija, bus imama mąstyti apie naujus planus, galbūt apie tai, ką reikėjo daryti kitaip.

Kokia darbuotojo nuotaika? Viskas priklauso nuo darbovietės. Jeigu joje daug trūkumų, tai išėjimas iš įmonės vertinamas netgi teigiamai. Tada vietoj liūdesio galvoje sukasi mintys apie laukiančias karjeros galimybes.

Žinoma, būna ir taip, kad naikinami kai kurie etatai. Tada ir geram specialistui gali tekti susikrauti daiktus. Tuomet gal kiek liūdnoka. Bet toks tas atleidimas iš darbo – priešingas priėmimui…

Ne visi darbai vienodi…

Jeigu dirbate tokiame darbe, kad pirmadieniai – grynas malonumas, džiaugiamės kartu su jumis. O jeigu tokio darbo ieškote, linkime surasti. Kartais pilietį tenkina kuklus atlygis ir sritis, kurioje darbuojamasi nuo pirmadienio iki penktadienio. O kai kada ir didelis užmokestis ar mėgstama sritis nereiškia, kad darbo savaitės laukiama nekantriai.

Net ir tokias pat paslaugas teikiančių įmonių mikroklimatas gali būti skirtingas. Pavyzdžiui, dvi statybos įmonės. Vienoje niekas nekelia algų, nenuperka elementarių priemonių, o kitoje – ir užmokestis jau kelintą kartą didėja, ir įrankių klausimas nelieka numenkintas.