Skaitmeninis gulsčiukas. Aprašymas ir pritaikymo galimybės

Skaitmeninis gulsčiukas. Aprašymas ir pritaikymo galimybėsStatybose beveik neįmanoma apsieiti be gulsčiuko. Nuo jo tikslumo priklauso atliekamų darbų kokybė. Todėl renkantis gulsčiuką, būtina įsitikinti jo patikimumu. Šiai dienai yra labai didelė gulsčiukų pasiūla. Galima rinktis įvairius gamintojus, kilmės šalis, gulsčiukų tipus. Skaitmeninis gulsčiukas priskiriamas prie profesionalių įrankių ir pasižymi dideliu tikslumu. Daugiau apie skaitmeninius gulsčiukus galima pasižiūrėti šiame puslapyje.

Sandara

Skaitmeninis gulsčiukas turi įmontuotą elektroninį kampo posvyrio sensorių, vadinamą inklinometru. Skaitmeniniame ekrane matosi matavimų rezultatas. Rezultatai gali būti išreikšti įvairiais dydžiais: laipsniais, procentais, milimetrais metrui ir kt. Visa tai būna sumontuota korpuse, pagamintame iš metalo, aliuminio arba blogiausiu atveju iš plastiko. Korpuse taip pat dažniausiai būna įmontuoti trys skirtingi spiritiniai gulsčiukai: vertikalus, horizontalus ir 45 laipsnių. Kai kurie modeliai turi ir lazerio spindulį. Šio spindulio pagalba galima pratęsti matavimo plokštumą. Tai labai patogu tiesiant vamzdžius. Skaitmeninį gulsčiuką su lazerio spinduliu galima naudoti kaip nivelyrą.

Visi šio tipo gulsčiukai veikia su tik su baterijomis. Ekrane atsiranda ženkliukas, signalizuojantis apie baterijų išsikrovimą.

Klaviatūra

Dažniausiai skaitmeniniai gulsčiukai turi šiuos klavišus

Įjungimas išjungimas. Dažniausiai būna raudonas mygtukas su tradiciniu įjungimo ženkliuku.

Kalibravimo mygtukas. Dažniausiai žymimas CAL simboliu.

Matavimo vienetų perjungimo mygtukas.

Garso išjungimo mygtukas (SOUND arba užbrauktas garsiakalbis)

Matavimo rezultatų išlaikymo mygtukas (HOLD)

Modeliuose su lazerio spinduliu būna mygtukas (LASER), kuris įjungia lazerio spindulį.

Kalibravimas

Skaitmeninio gulsčiuko kalibravimą būtina atlikti šiais atvejais:

  • Iš karto nusipirkus
  • Prieš svarbius matavimus
  • Po kritimo arba sutrenkimo
  • Po staigaus temperatūros pokyčio

Gulsčiuko patikrinimas

Įjungus, gulsčiuką padėkite ant horizontalaus paviršiaus. Palaukę 10 sekundžių, užsirašykite rezultatą. Apsukite gulsčiuką 180º ir tiksliai padėkite toje pačioje vietoje. Po dešimties sekundžių užsirašykite rezultatą. Skirtumas tarp abiejų matavimų neturėtų viršyti 0,2º. Priešingu atveju reikia atlikti kalibraciją. Kaip atlikti kalibraciją, visada rasite aprašyta prietaiso naudojimosi instrukcijoje.

Skaitmeninio gulsčiuko pritaikymas

Įjungtą prietaisą reikia pastatyti ant to paviršiaus, kurio nuolydį norite pamatuoti. Per pirmas penkias sekundes pasirodys kampo matavimo rezultatas. Ekrane iš abiejų rezultato pusių matysis rodyklės, rodančios į kurią pusę reikia pakreipti gulsčiuką, kad gautumėte horizontalų paviršių. Pasiekus padėtį, kai gulsčiukas bus horizontalioje padėtyje, pasigirs garsinis signalas. Norint išsaugoti matavimo rezultatus, reikia paspausti HOLD. Dar kartą paspaudus HOLD, išsaugotas rezultatas išnyks. Svarbu atsiminti, kad matavimai atliekami pagal apatinę gulsčiuko briauną. Dauguma gulsčiukų turi automatinį rezultatų apvertimą- rezultatai patogiai matysis bet kokioje gulsčiuko padėtyje.