Žiedai su deimantais – tik sužadėtuvių tradicija?

Žiedai yra ne tik gražūs papuošalai, bet ir dažnai simbolinę prasmė turintys dirbiniai. Todėl žiedai simboliškai dovanojami vieni kitiems per įvairias progas, o pirmiausia, žinoma, per sužadėtuves ir vestuves. Įprastai per piršlybas dovanojami žiedai su deimantais. Tačiau šiandien tradicijos keičiasi ir tokius papuošalų galima dovanoti ir kitomis progomis.

 

Sužadėtuvės neįsivaizduojamos be deimantų

Žinom, jog seniausios tradicijos, kurios išlikusios iki šių dienų yra sužadėtuvių metų dovanojami žiedai. Dažniausiai šiam reikalui ir pasirenkami žiedai su deimantais. Nuo seno vyrams prašydamas moters rankos, priklaupia ir paprašo moters būti jo išrinktąja. Kaip pažadą ją vesti, vyras padovanoja žiedą.

 

Jau daug metų tradicijos sako, kad tas žiedas – itin svarbus sužadėtuvių atributas. Įprastai jis yra auksinis ir turi būti tokio grožio, kad jaunoji tuojau pat pasakytų „taip“. Todėl dažniausiai sužadėtuvėms pasirenkami žiedai su brangakmeniais. Šiandien tokių žiedų pasirinkimas labai platus. Galima rinktis skirtingų stilių žiedus ir skirtingų dydžių akmenys. Be to, pastaruoju metu populiarėja sužadėtuvių žiedai su keliais akmenimis, kurie yra išskirtinio grožio juvelyriniai dirbiniai.

 

Vis dažniau pasirenkami vestuvėms

Nors anksčiau buvo įprasta, kad sužadėtuvių žiedas yra su akmeniu, o vestuvinis – be, šiandien šios tendencijos smarkiai pasikeitusios. Vis daugiau porų vestuvėms taip pat renkasi žiedus, kurie yra su deimantais. Tai populiarėjanti tendencija, todėl juvelyrikos dirbinių parduotuvėse galima rasti labai platų vestuvinių žiedų su deimantais pasirinkimą.

 

Deimantai gali būti ne tik ant moteriai skirto vestuvinio žiedo, vyriški žiedai taip pat puošiami deimantais ir tai nėra joks išskirtinumas. Juvelyrikos gaminių pardavėjai ir juvelyrai sako, kad šiandien vis daugiau tendencijų laužo ankstesnes taisykles, todėl juvelyrai gauna vis įvairesnių ir vis įdomesnių užsakymų, kai jaunieji ieško vestuvinių žiedų.

 

Kai svarbią progą norisi kažko ypatingo

Žiedai su deimantais gali būti pasirenkami ne tik kaip santuokos ar sužadėtuvių simbolis, bet ir kaip graži dovanos idėja. Labai dažnai tokio tipo žiedai dovanojami per sukaktuves, kai švenčiama graži vestuvių metinių data. Taip pat žiedas su deimantais gali būti puiki dovana ir kitos gražios šventės proga. Pavyzdžiui, jeigu norite nustebinti mylimą moterį per gimtadienį, Moters dieną ar padovanoti kažką ypatingo savo antrai pusei Valentino dienos proga.