Vartojimo paskolos: mitai ir realybė

Kredito paslaugos, kaip vartojimo paskolos, yra gana populiarus pasirinkimas, kai norima įsigyti stambesnį pirkinį, atostogų paketą ar padengti mokymosi išlaidas. Vis dėlto, netrūksta įvairių mitų šia tema. Kokie klaidingi įsitikinimai supa šią kredito rūšį?

Kreditą pasiimti gali paskatinti įvairios priežastys. Viena dažniausių – staiga atsiranda neplanuotų pirkinių, kuriems įsigyti nėra laisvų lėšų ar santaupų: taip nutinka kai sugenda elektronika ar automobilis, prakiūra vamzdžiai bute ir pan. Taip pat vartojimo paskolos aktualios ir planuojant remontą, statybas, renovacijas: kai už šias paslaugas sumokėti galima iš savo lėšų, bet tokiu atveju tektų gyventi pasispaudus (taigi, nenorima keisti patogaus gyvenimo būdo).
Šią paslaugą supa įvairūs mitai. Aptarkime labiausiai paplitusius:

  1. Vartojimo paskolos prives prie bankroto.

Tikrai ne, kreditas gali labai pagelbėti įvairiais atvejais: pavyzdžiui, kai norima investuoti ar įsigyti brangų, tačiau būtiną pirkinį. Tiesa, įmokas padengti reikia laiku, todėl visada atidžiai pasverkite sumą, kurią skolinatės, palūkanas, mėnesinių įmokų dydį ir pasiimkite paskolą tik tada, kai tvirtai žinote, kad galėsite ją padengti.

  1. Vartojimo paskolos aktualios tik nepasiturintiems.

Dar vienas klaidingas įsitikinimas, kuris visiškai nepagrįstas. Pastebima, kad pastaruoju metu skolintis linkę aukštesnes nei vidutines pajamas gaunantys gyventojai, taip pat verslai, siekiantys investuoti į savo plėtrą. Strategiškai apmąstytas ir laiku paimtas kreditas gali būti labai protinga investicija!

  1. Jei tik įmanoma, kredito reikia vengti.

Šiandieninis pasaulis dinamiškas, o gyventi ir mėgautis malonumais norisi čia ir dabar. Kam laukti kelerius metus ar daugiau, kol pavyks sutaupyti norimą sumą išsvajotam automobiliui? Vartojimo paskolos suteikia galimybę norimomis paslaugomis ar prekėmis džiaugtis greičiau, todėl šios paslaugos baidytis tikrai nereikėtų.

  1. Jeigu prarasiu darbą, kreditas lems bankrotą ir skolų išieškojimą.

Kai kurios vartojimo paskolų bendrovės (ypač – greitųjų kreditų) tokiu atveju iš tiesų gali sukelti problemų, tačiau būtent dėl to reikia pasirinkti geros reputacijos įmonę, kuri bus lanksti darbo netekimo atveju. Finansų specialistai teigia, kad šiandien bankai linkę ieškoti išeičių ir sprendimų kliento naudai, todėl išvengsite didelių nuostolių, antstolių ir skolų išieškojimo. Taip pat verta pasidomėti tokia alternatyva, kaip paskolos iš žmonių arba sutelktinis finansavimas.