Katilai – tai šildymo prietaisai, paprastai esantys kiekviename nuosavame name

katilaiKatilai – tai šildymo prietaisai, paprastai esantys kiekviename nuosavame name. Šie įrenginiai siejasi su šaltuoju metų laikotarpiu. Ko gero, sunku būtų surasti kokį nors kitą įrenginį, kuris keltų glaudesnes asociacijas su žiema.

Kodėl katilai ir žiema yra taip gretinami? Žiemą paprastai būna šalta, siaučia pūgos, kartais pasireiškia ir tris dešimtis laipsnių žemiau nulio nukritusi temperatūra. Taigi aiškėja minėtosios asociacijos. Juk spaudžiant šaltukui tikrai nesinorėtų sėdėti kalenant dantimis ir laukti ateinančio pavasario. O šis taip pat ne visada pasižymi šiltais orais. Na, įmantresnio paaiškinimo rašyti, ko gero, nėra reikšmės.

Vis dėlto katilai ir jų asociacijos su šaltuoju metų laiku reikalauja platesnio aptarimo. Vertėtų paminėti dvi žmonių grupes. Pirmieji jau vasarą pasirūpina nauja šildymo sistema ar profilaktiniu kamino išvalymu, o antrieji viską atidėlioja ir minėtus darbus atlieka paskutinę minutę. Pastariesiems tenka griebtis, paprastai tariant, plono šiaudo.

Asmenys, kurie nedelsia ir žiemos laukia su pasimėgavimu, yra pareigingi ir atsakingi. Jie žino, kad katilai nėra koks nors niekutis ar suvenyras. Ši žmonių grupė supranta, kad šeima bus laiminga tik jaukiuose ir šiltuose namuose.

Kokia nuomonė formuojasi? Vertinti galima subjektyviai, tačiau šioje situacijoje puikiai tinka kelios patarlės. Nesunku pritaikyti posakį „kaip pasiklosi, taip išsimiegosi“, o dar artimesnis – „roges žiemai ruošk vasarą, o ratus – žiemą“. Būtent šiais posakiais vadovaujasi žmonės, kuriems katilai yra reikšmingas namų prietaisas, prisidedantis prie asmeninio komforto ir šeimos gerovės.